Мальовничий центр Котельви прикрашає  дошкільний навчальний заклад 
(ясла-садок) «Пролісок» 
Котелевської районної ради. 
      
     Історія  закладу розпочалася в далекі довоєнні роки. Спочатку його відвідувало 30 дітей, для них працювали 6 осіб трудового колективу. 
Теперішнє  приміщення дитсадка було побудоване у 1967 році на честь 50 річниці Великого Жовтня. 
        
         
    Великий та змістовний вклад  в розвиток дошкільної освіти та дитсадка внесли його завідуючі, а саме:
Кривобік  Ніна Йосипівна, 
Троцька Лариса Петрівна, 
Назарко Інна Михайлівна, 
Шахун Юлія Борисівна,  
Панасюк Юлія Борисівна, яка на даний момент працює на цій посаді. 
        
     
  За всю історію існування дошкільного навчального закладу в ньому працювали найдосвідчиніші, працьовиті та творчі працівники. Колектив завжди виділявся серед інших організованістю, злагодженістю та добросовісним ставленням до виховання підростаючого покоління
         
           
 
   

                  
 
Педагогічний колектив удосконалює та примножує  напрацювання передових педагогів закладу: 
Цьомкало Ніни Тихонівни,  яка за успішну роботу в справі навчання та  виховання підростаючого покоління, була нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти Української  РСР; 
Чепурної Людмили Володимирівни та  Зайцевої Людмили Іванівни, яким за передовий педагогічний досвід було присвоєне звання «Вихователь-методист»;
 Лисенко Ольги  Петрівни, яка   в 2015 році нагороджена районною  премією  ім. А.С. Макаренка;
Бугрій Майї Вікторівни, яка в 2016 році нагороджена районною  премією  ім. А.С. Макаренка;
  Лютенко Валентини Миколаївни, яка є спеціалістом  вищої  категорії.
 
                             
  
   
Наприкінці 2011 року завершилася реконструкція дошкільного закладу.  
 

           
  
 
   Зараз - це сучасний комплекс дошкільного навчальний закладу (ясла-садок) «Пролісок». Враховуючи досягнення і  перспективи свого розвитку, працював за такими  цільовими пріоритетами:  охорона життя і здоров’я дітей раннього та дошкільного віку. 
  Актуалізація питань безпеки життєдіяльності; дотримання державного освітнього стандарту; робота над програмою розвитку дитини дошкільного віку  «Українське дошкілля»; надання  фахової психолого-медико-педагогічної допомоги  родинам у вихованні і розвиткові дітей дошкільного віку. 
  Пріоритетними проблемами, над якими працює  колектив дошкільного навчального закладу є:всебічне естетичне виховання дітей шляхом практичного навчання та едагогічного прикладу; національно-патріотичне виховання  дошкільників згідно    Концепції національно - патріотичного виховання дітей та молоді.
   
  

 
В наш час садок відвідує  276 дітей віком від 2-х до 6(7) років. 
Для них функціонують 12 груп: 3-ясельні та 9 -садових.

Наші групи: "Кульбабка","Незабудка", "Мальва", "Лілея", "Ромашечка", "Фіалочка", "Соняшник", "Калинка", "Волошка", "Тюльпанчик", "Троянда", "Дзвіночок". 

 Для забезпечення навчання та виховання дітей плідно та невпинно працюють 67 працівників закладу (34 педагогічних та 33 обслуговуючого персоналу)

З профільних педагогів заклад має :двох вихователів-методистів, практичного психолога, соціального педагога, вчителя логопеда, три музичних керівників, вчителя англійської мови,  інструктора з фізичного розвитку. На базі дитсадка  функціонує спортивний зал, музичний зал, а також збудований  басейн.

 

  Колектив дитячого садка тісно співпрацює  із батьками вихованців, адже завдяки цій спільній роботі мають гарний результат розвитку та виховання підростаючого покоління.

      

    Працівники дошкільного закладу щиро дякують керівникам 

району, організацій, підприємств, спонсорам, постачальникам, батькам вихованців та всім небайдужим за допомогу в організації  належного функціонування дошкільного закладу.